Jak prac
- Oprozniamy kieszenie i wyciągamy paski. Zabezpieczamy zamki blyskawiczne, bo to one sa glownym powodem powstawania małych dziurek na cienkich materiałach.
- Razem pierzemy rzeczy wymagające tego samego programu. A oto oznaczenia ma metkach dotyczące wyboru programu prania oraz prasowania.
- Miejsca zabrudzone na białych materiałach traktujemy wybielaczem, a na kolorowych odplamiaczem. Jak usowac plamy zajrzyj do postu o plamach, link do niego znajdziesz powyżej.
- Wełniane rzeczy pierzemy ręcznie w cieplej wodzie z dodatkiem płynu do wełny.
- Ręcznie nalezy prac rowniez rzeczy z jedwabiu i nylonu
- Firanki po wypraniu warto wieszac jeszcze mokre na oknie, pod swoim ciezarem wyprostują się , a my zaoszczedzimy na pradzie zurzytym przy złudnej pracy prasowania firanek, a i nie nabawimy się uszczerbku na zdrowiu psychicznym ;) TYLKO NIE WOLNO PALIC PAPIEROSÓW PRZY WILGOTNYCH FIRANKACH BO ZAMIAST PACHNIEĆ SWIEZOSCIA BEDA SMIERDZIEC JAK STARA POPIELNICZKA!!!
- Wyprane rzeczy nalezy natychmiast wyjąc z pralki i wieszac lub skladza , aby się nie pogniotły. A i warto pamietac ze juz po pól godziny po wypraniu, rzeczy zaczynają tracic Świerzy zapach i zaczyna się proces gnijmy :/
- Zawsze wybieramy najniższa temperaturę prania. Dzis srodki czystości sa tak skuteczne ze codzienne pranie bardzo dobrze się dopiera juz w w 30 stopniach i programie szybkim. A i ten system pozwala nam zaoszczedzic 40% zużywanej Energi!!!
- Uruchamiamy pralkę tylko pelna , ale nie przepełniona, bo wtedy jest większe zużycie pradu i wody, a po za tym ubrania się nie dopierają i się gniota.
Jak prasować
Najlepiej jest prasować w pobliżu okna ponieważ jest to najlepsze zrodla swiatla i powietrza. Jeśli jest to nie możliwe próbujemy znalesc jak najlepsze ku temu warunki. Nalezy przygotowac miejsce na rzeczy do prasowania i wyprasowane w pobliżu deski do prasowania oraz odpowiednio je posortowac wedlug temperatury zaczynajac zawsze od najnizszej.

- SZTRUKS I WELWET- odzież ta prasuje się na lewej stronie a na desce rozkladamy gruby recznik.
- BAWELNA- prasujemy na prawej stronie, lecz w przypadku ciemnych ubrań uzywamy szmatki by zapobiec blyszczeniu się materialu.
- MATERIALY METALIZOWANE- Nie lubia ciepla. Nalezy uzywac chlodnego zelazka wykozystujac przy tym szmatke.
- TKANINY Z DLUGIM WLOSEM- Ulozyc wlosiem do dolu i niedociskajac prasować para. Puzniej rozprostowac delikatnie czeszac i strzepujac.
- POLIESTER- jest wluknem sztucznym i ma niska temperaturę topnienia. Zawsze niezwlocznie trzeba sprawdzic na metce temperaturę prasowania.
- CIEZKIE ZASLONY- Mozna prasować w pionie. Podkladamy pod zaslone poduszke z bawelniana poszewka i ustawiamy na dodatkowe uderzenie pary.
- OCHRONA DELIKATNYCH GUZIKOW- Mozna je zabezpieczyc przykrywajac je lyzeczke do herbaty i prasujac w kolo.
- WYPUKLE, HAFTOWANE WZORY- kladziemy odzież wzorem do dolu na desce pokrytej grubym recznikiem i prasujemy z funkcja dodatkowego uderzenia pary.
Przydatne informacje :)
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńRzeczywiście przydatne. Pozdrawiamy.:)
OdpowiedzUsuńz masową ilością błędów ortograficznych
OdpowiedzUsuńRady może i skuteczne, ale ilość błędów ortograficznych -przerażająca : np. świeży, włókno, zużyty itd.. W języku polskim używamy nie tylko "rz". Proponuję nanieść poprawki, żeby podnieść wiarygodność,A swoją drogą brak info , którego szukałam.Jak wyprać zasłony z polyestru, z metką :dry only", unikając kosztownej pralni chemicznej?
OdpowiedzUsuńno niestety na jakości środków chemiczny nie da się zaoszczędzić
OdpowiedzUsuńSuper porady, na pewno skorzystam
OdpowiedzUsuńWitam, trafiłam na ten blog szukając informacji o sposobie wieszania prania. Zaczęłam czytac ten post, ale nie umiałam skończyć. Był bardzo ciekawy, jednak tak duża ilość literówek i parę innych błędów skutecznie mnie zniechęcają do literatury. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby pisała Pani to do szuflady, ale skoro pisze to Pani dla mnie i innych użytkowników internetu - nie akceptuję tego.
OdpowiedzUsuńPewnie, że przydatne, najlepsze są info jak co prać i prasować!!
OdpowiedzUsuńCo do samego prasowania polecam wszystkim drogim paniom które się tym zajmują inwestycję w żelazko z wytwornicą pary. Przyspiesza to proces prasowania odzieży dodatkowo większość z nich jest na prawdę lekka i rączki podczas pracy z nimi się nie męczą. Wystarczy przejechać raz taki podkoszulek z zastosowaniem pary i on jest odprasowany z obu stron. Koszta takiego urządzenia nie są małe ale jest to fajny prezent np na urodzinki czy coś w tym stylu, dodatkowo prasowanie nie będzie się już kojarzyło z żmudnym obowiązkiem.
OdpowiedzUsuńJa bardzo doceniam, że pralka Candy Bianco ma funkcję pary wodnej. Wystarczy włożyć ubrania na kilkanaście minut i są odświeżone. To się bardzo przydaje przy naturalnych tkaninach, które przy częstym praniu mogłyby się odkształcić.
OdpowiedzUsuńPodobno firma Tefal ma bardzo dobre żelazka, które są dobrze oceniane i sprawdzają się w wielu domach. Firm tak naprawdę jest bardzo wiele, ale skupię się przy wyborze na tej, bo już na stronie https://www.oleole.pl/zelazka,_Tefal.bhtml widziałem bardzo fajne ceny oraz duży wybór.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńWydaje mi się, że przede wszystkim warto jest korzystać z dobrych jakościowo desek do prasowania. Ja na przykład zastanawiam się aktualnie nad zakupem którejś z tych https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/deski-do-prasowania/4978, ponieważ z tego co widzę mają na prawdę dobre opinie. Może ktoś z was z nich korzysta i może mi coś więcej na ten temat powiedzieć?
OdpowiedzUsuńŚwietnie napisany wpis. Czekam na wiele więcej
OdpowiedzUsuńOd siebie mogę wam polecić odzież roboczą i obuwie ochronne z https://pro-materials.pl/Spodnie-przeciwdeszczowe-Snickers-8201-p147 Oferta tego sklepu jest naprawde konkretna. Myślę, że bez problemu znajdziecie tam odzież dla swoich pracowników,
OdpowiedzUsuń